Güncemiz

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil

Planlamalar ancak tamamlandı ve kasım ayı geldi çattı. Bazı sebeplerden hava durumu takiplerimizde yağmurun geldiğini bilsek bile gitmeye karar verdik. Bu sefer Taner Aksel'de katıldı. Kendisi 1 gün kalıp fikirlerini bildirecek yapılanlar ve hendek hakkında. BU seferki hedefimiz hendekleri ve su göletini yapmak. Çok kötü bir havada gece adaya ulaşabildik. Hemen masamızı kurup sakinleidkten sonra sabah erken kalkabilmek için yattık. Sabah kahvaltı sonrası araziye gittik.

Previous Next

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

4 yıl boyunca bakımları iyi yapılamamış 3.5 dönüm bağımızın bakımları bu sene yapıldı. Öncelikle ciddi bir budama yapıldı. Tahmini 750 kök Papaz Karası üzümü olan bir bağ bu. Kök üzerindeki gözlerin budanma şekli o sene ürünün fazla olmasını sağlayabiliyor. Ama ürün fazla olunca kök o sene yorulduğundan ömrü kısalabiliyor.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Aralık ayında hendek işlerini tamamlamıştık. Şimdilik zeminini özel bir malzeme ile kaplamadım. Doğal süreçlerin verimliliğine bakacağım. İlk 2-3 yıl su toplamasını beklemiyorum. Fakat geçen süreçte kil ve miller geçirgenliği azaltarak su tutma kabiliyetine olumlu etki edecek diye umuyorum. Bu işlerden sonra bir mera karışımı ektik 9 dönüme. Bu mera karışımı bir önceki yazıda ayrıntılı listelendi.

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil

Pek planlarda olmayan şekilde büyüyen bir ekim hikayesi bu. Tarım müdürlüğünden gelen 150 zeytin ağacının ekimi için adaya gittim. Bu arada yoldan tasarımım doğrultusunda diğer ağaçları da alacaktım. Aldım da . Ama damla sulama kurma fikri ve kurulmuşken diğer ağaçlarında ekilmesi isteği bizi bayağı yüksek sayıda ağaç ekimine ulaştırdı. Bakımları zor olurmuydu. Yerleri doğrumuydu. Hırs mı yapmıştım. Şimdilik bilmiyorum. Ama meyve ağaçlarına bakmak zor ve yaz boyunca hepsinin iyi bir bakıma ihtiyacı olacak. Damla sulama umarım bu görevini yerine getirir.

Hakkımızda

Good seasons, day place male evening life after together gathered let void she'd grass created days upon after above great. Creative, prolific and ever-ready to serve you.